Скребки

Скребки — прості ручні інструменти для швів, зняття фарби та інших покриттів  

Серед великої різноманітності ручних інструментів для оздоблювальних робіт виділяється особливий тип — скребок для стелі та зняття фарби з інших фінішних покриттів. З його допомогою без зусиль можна видаляти колишні лакофарбові шари, зчищати зайвий пласт застиглого розчину, знімати затирку зі швів між керамічною плиткою. Для нечастого або разового використання достатньо купити скребок, оснащений пластиковою рукояткою.

Різновиди скребків: вибір, особливості інструментів

Зручне використання малярське пристосування зовні нагадують звичайний шпатель. Однак, відмінність очевидна — скребок має робочу гостру частину, яка помітно коротша. Кути у нього більш виражені для зручної роботи на будь-яких поверхнях, прибирати фарбу навіть із важкодоступних ділянок. Інструмент підходить для видалення водоемульсійної, олійної фарби. Він легко знімає старі полотна шпалер зі стін та стель.

До категорії ручних малярських скребків входять:

  • шпатель із лезом;
  • телескопічні інструменти з лезом під кутом;
  • пластикові моделі для швів.

Всі різновиди відрізняються матеріалом робочої частини, ергономічністю рукоятки, розмірами, шириною леза. Тривалим терміном служби, надійністю в роботі можуть похвалитися вироби, виготовлені з нержавіючої сталі та високовуглецевих сплавів. Такими скребками працювати набагато простіше та швидше, їх можна ставити під будь-яким кутом щодо поверхні.

Матеріалом рукоятки інструменту найчастіше виступає високоякісний пластик, прогумоване покриття, що запобігає вислизанню його з руки. Деякі моделі адаптовані під установку телескопічних ручок, що дозволяють використовувати інструмент на будь-якій висоті. Зберігати вироби також зручно, в них передбачені спеціальні отвори в ручці, за які за необхідності можна підвісити на гачок.

Основні параметри скребків: на що звернути увагу 

Перед тим як знімати старі покриття або затирати шви, необхідно подбати про те, які скребки купити. Можливо знадобиться інструмент для видалення шпаклівки, шпалер або зняття лаків. Важливо враховувати тип основи, з якої планується стирання попереднього покриття. Часто барвник потрібно прибрати з бетонної стіни, зі скла.

Під різні підстави потрібно вибирати різні види пристроїв. При покупці звертайте увагу на такі моменти:  

  • класична або телескопічна ручка;
  • матеріал робочої частини — лезо має бути якісне, мати гладку рівну поверхню, без жодних вад;
  • ергономічність рукоятки, комфортне розміщення скребка в долоні;
  • оптимальний розмір — інструмент із широким лезом краще використовувати для обробки великих площ, виріб із вузьким підійде для очищення важкодоступних зон.

Якщо потрібно позбутися надлишків клейового складу зі стиків між плитками, очистити поверхню від випадкових напливів розчину — має сенс скребок для швів купити. Інструмент має пластмасову або прогумовану рукоятку, оснащену змінним лезом. Виробом зручно очищати штукатурку зі стелі, можна використовувати для розшивки гіпсокартону.

Вибираючи відповідну модель, важливо переконатися в тому, що інструмент, що підбирається, зручний і практичний у використанні. Для різних цілей завдань підходять різні малярські пристрої. Так, стандартний скребок для фарби купити Київ — найчастіший запит в інтернеті. Чому? Справа в тому, що багато хто воліє користуватися зручними інструментами, які коштують недорого. Придбати подібні вироби із пластику, нержавіючої сталі за доступною ціною пропонує наш інтернет-магазин.