Обшити стіни гіпсокартоном, змонтувати перегородку самостійно, та й взагалі зробити ремонт у себе вдома самостійно здається нездійсненним завданням для новачка. Особливо лякає ця думка, коли починаєш розбиратися в будівельних термінах і видах матеріалу. У даній статті ми розповімо Вам про одну з проблем, з якою можна зіткнутися. Це профіль для гіпсокартону. Його різновиди і кількість може поставити в ступор будь-якого новачка.

Що використовувати для стін? Як з'єднати між собою профіль? Який вид профілю підійде для стелі?

І таких питань може виникнути дуже багато! Якщо Ви не знаєте відповідь хоча б на один з них, то ця стаття спеціально для Вас!

Існує 5 основних видів профілю:

  1. основні стійові (CW)
  2. основні стельові (CD)
  3. направляючі стійові (UW)
  4. направляючі стельові (UD)
  5. посилений профіль (UA)


CW-профіль (основийі стійовий).

Призначений для монтажу каркасу стін і перегородок, на який потім буде монтуватися гіпсокартон. Є 3 розміри цього профілю 50, 75 і 100 мм. Якщо Ви, наприклад, хочете обшити стіну і додатково утеплити її, то при виборі профілю потрібно враховувати товщину утеплювача, що б помістити його між стінками профілю. Також в профілі, по краях, є два H-образних отвори, через них Ви можете прокласти необхідні комунікації. CW-профіль монтується вертикально (від підлоги до стелі), і при цьому заправляється в UW-профіль такого ж розміру.UW-профіль (направляючий стійовий).

Має П-подібну форму і також служить для перегородок та обшивки стін. Він кріпитися по всьому периметру каркаса (підлога, прилеглі стіни, стеля), тим самим створює площину для монтажу CW-профиля. UW-профіль має такі ж розміри, як і CW - 50, 75, 100 мм.

CD – профіль (основний потолочний).

Використовується для підвісних стель з гіпсокартону. Він несе основне навантаження в системі підвісної стелі (в нього вкручується гіпсокартон). Саме з нього формується стельовий каркас. При виборі CD-профілю дуже важливим показником є товщина металу профілю. 
UD – профіль (направляючий потолочний)

Призначений для створення площині стельового каркаса. Використовується як для звичайних, так і для багаторівневих стель. Він також кріпитися по периметру майбутнього каркаса. У нього заправляється CD-профіль.